Pomagamy wymyślać   i rozwijać miejsca
przyjazne ludziom w każdym wieku.

Zagłosuj na Skwery przy metrze

Od 1 do 15 września

Dzięki głosom mieszkańców Warszawy może powstać boisko upamiętniające Kobe Bryanta, dwa miejsca do sportów rolkowych i street workout, abstrakcyjny plac zabaw i nowa zieleń. Wszystko przy linii metro.

Wystarczy mieć warszawski adres, nie potrzeba meldunku. Wybierz dowolne projekty w swojej dzielnicy, a na liście ogólnomiejskiej zagłosuj na czwarty projekt na liście. Nazywa się 'Skwery przy metrze Marymont i Wierzbno. Powiedz znajomym, potrzeba bardzo dużo głosów!

Link do głosowania

Dzięki! <3

Boisko Kobe Bryanta to pomysł portalu Loża NBA. Połączyliśmy siły i razem zapraszamy do głosowania!

Taras w parku Świętokrzyskim

Inwestor: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Zainspirowaliśmy i pomagaliśmy w projekcie wielofunkcyjnej przestrzeni rekreacji dla osób w każdym wieku. Powstała tuż obok skrzyżowania linii metro, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. Wielofunkcyjny Taras jest inwestycją tymczasową, która zapowiada dalsze zmiany wokół PKiN. Trwająca budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Pawilonu Emilia, a także placu Centralnego, zostanie uzupełniona przez aktywności rekreacyjne w oparciu o wnioski płynące z Tarasu. Jego elementy zostaną przeniesione do innych lokalizacji.

Architekci Tarasu: Michał Sikorski, Marcin Kwietowicz.

fot. Omrania

Zrównoważony Rijad

Inwestor: Royal Commision for Riyadh City

Na zaproszenie Królewskiej Komisji miasta Rijad oraz Ambasady RP w Arabii Saudyjskiej wzięliśmy udział w sympozjum "Riyadh's Sustainable Future". Zadaniem grupy 60 ekspertów z całego świata była analiza i pisemne zaopiniowanie projektów przestrzennych planowanych w Rijadzie. Wśród projektów znajduje się największy na świecie park, bulwar sportowy o długości 150 kilometrów oraz plan budowy ponad 1000 małych parków i rzeźb do zabawy w przestrzeni publicznej Rijadu. Całkowita wartość planu inwestycyjnego Rijadu to 23 miliardy dolarów.

fot. BBGK Architekci

Pawilon Emilia

Inwestor: Urząd m.st. Warszawy

Opracowaliśmy strategię programową Pawilonu Emilia. Zostanie przekształcony w wielofunkcyjny ogród zimowy, centrum konferencyjne i przestrzeń rekreacji. Po ukończeniu koncepcji, wspieraliśmy prace nad projektem wielobranżowym tworzonym w pracowni BBGK Architekci. Uruchomienie pawilonu jest przewidziane w 2023 r.

Trasa Łazienkowska

Inwestor: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych m.st. Warszawy

Przeprowadziliśmy badania terenowe i opracowaliśmy koncepcję programową oraz OPZ dla terenu wielofunkcyjnego pod Trasą Łazienkowską na wysokości Agrykoli w Warszawie. Współpracujemy z Inwestorem i projektantem nad realizacją dokumentacji projektowej

Park przy Kopcu Powstania Warszawskiego

Inwestor: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Przygotowaliśmy wytyczne dla projektantów startujących w konkursie na projekt zagospodarowania parku.

Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK

Inwestor: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Przygotowaliśmy wytyczne dla projektantów startujących w konkursie na projekt zagospodarowania parku. Opracowaliśmy też strukturę strony internetowej konkursu.

fot. WXCA

Park Pole Mokotowskie

Konkurs realizacyjny / I nagroda

Dołączyliśmy do interdyscyplinarnego zespołu pracowni WXCA, w ramach którego współtworzyliśmy zwycięską koncepcję rewitalizacji największego warszawskiego parku.

Przejście podziemne w Szczecinie

Partnerzy: Urząd Miasta Szczecin, Stowarzyszenie Sportowe "Switch"

Wsparliśmy szczecińskich deskrolkowców w budowie relacji z Urzędem Miasta Szczecin. Pomogliśmy ustalić tryb formalny i warunki porozumienia pozwalajace na budowę przeszkód deskorolkowych na terenie nieużywanego przejścia podziemnego w centrum miasta. Opracowaliśmy identyfikację wizualną i wprowadziliśmy przyjazne oznakowanie przestrzeni.

Otwarta Ząbkowska

Inwestor: Urząd m.st. Warszawy

W ramach programu rewitalizacji przeprowadziliśmy prototypowanie przestrzeni ulicy wyłączonej na okres wakacyjny z ruchu samochodów. Wśród zrealizowanych elementów wprowadziliśmy wiele rozwiązań dotyczących aktywnej rekreacji.

fot. 22Architekci

Osiedle Nowe Jeziorki

Inwestor: Mieszkanie+ / PFRN

Przeprowadziliśmy konsultacje społeczne i przygotowaliśmy wytyczne dla architektów dotyczące zagospodarowania przestrzeni wspólnych osiedla Nowe Jeziorki, modelowej inwestycji programu Mieszkanie+.